| lavinia2003 a întrebat:

Am un papagal (perus, femela) si as vrea sa mai cumpar unu, daca iau tot o femela se intampla ceva (se bat, nu o lasa sa manance etc.)?

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Pai...depinde de papagal.
Daca papagalul tau si pe ala care o sa il iei trebuie sa fie mai cuminti, blânzi.
Cusca lor trebuie sa fie mai mare si incapatoare trebuie sa ai ba 2 recipiente de mâncare, 2 recipiente de apa si tot asa cate doua de fiecare lucru ca sa nu se certe.
Uite-te sa vezi daca fetita celelalta e blânda si daca a ta e la fel ai putea sa iei.

Daca vezi ca se cearta, bat o sa o pui in alta cusca pe una din ele si o păstrezi ori o dai si iei un băiat sau ramai cu unul.
Este treaba ta ce faci cu ea daca nu se inteleg.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de firea lor.Dar mai bine ia mascul.Eu asa am avut si se intelgeau foarte bine.Atat ca era concert de la 5 dimineata pana la 8 seara la noi in fiecare zilaughing)