| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,se poate imperechea un papagal pitic cu o femela perus?:*

Răspuns Câştigător
| Dilavia a răspuns:

Daca sunt de aceiasi statura si nu sunt foarte diferiti intre ei se impereceaza! eu am un perus o fetita de un an este verde cu galben!

3 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Se poate dar ti-as recomanda sa nu incerci deoarece papagalii pitici sunt papagali pitici iar papagalii perusi sunt papagali perusi (ma refer ca rasa difera totusi). Puii pot avea malformatii de-a lungul timpului.Iar papagali "pitici" se numesc de fapt agapornis (papagalii amorezi) care se imperecheaza doar cu rasa lor si cateodata pot fi agresivi. Daca nu crezi intreaba si medicul veterinar si vei vedea ca am dreptate.

Incearca mai bine sa imperechezi 2 papagali de aceeasi rasa ca puii sa iasa puri, frumosi si sanatosi dar daca vrei sa aiba malformatii lasa-i sa se imperecheze. Funda?

| ツツツ a răspuns:

Buna!
Da se poate! Ca doar amundoi sunt perusiwinking
Funda?

| tedyteo a răspuns:

Da se poate:X..si sunt asa draguri