| cristianahsm a întrebat:

Am un papagal perus si ii dau sa manance mar. E oare vreo problema?

Răspuns Câştigător
| dtcvygk a răspuns:

Nu are nimicwinkingsi eu am avut acasa papagal alezandru cel mare si nu i s-a intamplat nimic de la mere+eu am un fratior mai mic si ii da orice mananca ellaughing)ii pune in cusca si ce ii place ciugulestelaughing)si oricum in salbaticie papagalii mananca fructe

4 răspunsuri:
| Nightqueen_4559 a răspuns:

Nu e nici o problema.si eu am o pereche si mananca si mere si salata, si tot felul de fructe{FUNDA?}

| IDede a răspuns:

Da pai uitetongue

Nevoile papagalului:

-apa;
-saruri minerale;
-aminoacizi;
-vitamine;
-glucide;
-lipide, proteine.

Mama mea e veterinar si stie asta

| Dsmss a răspuns:

Buna! Si eu am 2 perusiwinking. Nu este nicio problema daca ii dai mar atata timp cat este foarte bine spalat si uscat (in caz ca il dai cu tot cu coaja) pentru ca daca nu este ii provoaca diaree. Te-as sfatui sa ii dai mar ras (fara coaja-ca sa inlaturi eventualele probleme), la care poti sa adaugi si miez de paine sau pesmet. Ai grija de el :*.Te pup love struck papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nici o problema.