| andrei733 a întrebat:

Am un perus de 1 an si 7 luni si nu am reusit sa il invat sa stea pe deget si pe umar ca pe celalt papagal pe care l-am avut.mai pot sa il invat sa stea pe deget si pe umar? si daca da cum?

5 răspunsuri:
| XatomisX a răspuns:

Ofera-i-i recompense

| andrei733 explică (pentru XatomisX):

Nu merge ca la catei

| vampir004 a răspuns:

Pai,incearca sa-l pui pe umarul tau de cateva ori si asa o sa se invete si eu aveam un perus si statea mereu cand scriam imi statea mereu pe creion

| NuConteaza0100 a răspuns:

Am avut si eu un papagal mai de mult :'(. Dar eu ii tot puneam degetul sub burtica si pana la urma a inceput sa se puna pe degetul meu. big grin Incearca si tu si sa-mi spui daca a mers. Necesita putin timp si rabdare. Noroc!

| superman99 a răspuns:

Poti sa-l mai inveti asta si multe lucruri intra pe latifa.ro vei gasi totul despre papagali