| Panait_Alina_1990 a întrebat:

Am un pisoi nou-nascut muscat de mama sa, ce as putea sa ii fac pentru a trece rana?
Pisoiul are o saptamana
Funda

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cureti rana cu betadina, așa cum ti-a spus și @Bacardy_Ina_1964, dacă nu ai, e bună și apa oxigenată. Insă, nu folosi spirt!
Ai grija de puiut, vezi ce faci, fiindca sunt pisici care isi mănâncă puii.

4 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Pune betadina, dar e ranit tare?

| GrecuMariaaa a răspuns:

Il duci la veterinar sa i curețe rana, apoi il dai cu Baneocin pulbere zilnic si stai cu el o jumatate de ora, separat de mama ca sa nu ii linga antibioticul.

| Panait_Alina_1990 explică:

Din pacate pisoiul a murit chiar la o ora dupa ce am postat întrebarea? Nu am observat cât de gravă e situatia pentru ca nu voiam să deranjez mama-pisica, deoarece auzisem ca daca ma duc la ea îi poate omorî, cand ea a mutat pisici in casă am observat rana pisicutului era foarte gravă ( locul unde era rănit începuse să intre în putrefacție la propriu, nu stiam ca asa ceva este posobil) si chiar ea il mutase separat de ceilalți pui.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Panait_Alina_1990):

Sărăcuțul. Îmi pare rău... sad