| CoryPwP a întrebat:

Sall TPU! Pisica mea face o luna de cand a fatat 4 pisoi. Problema este ca 3 mananca insa unul nu stie cand il bag cu boticul se linge dar nu vrea sa manance. Si mama lor nu cred ca mai are lapte. Spunetim cum as putea sa invat pisoiul sa manance?

Răspuns Câştigător
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Pai iti bagi mâna in laptic si ii pui mâna la gura, el va simti mirosul de lapte si va linge.sau daca nu linge,pune-i mana pe bot si uda botul cu lapte. Dar nu te îngrijora, se va invata, poate el e cel mai mic. Eu stiu ca pisicutele, cateii, 2 luni dupa fatare au laptic. Bafta! happy

2 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Este lapte special pentru pisoii foarte mici, cel de vaca NU este bun pentru ei: http://www.royalcanin.ro/babycat-milk.html Poti sa incerci cu seringa la cel care nu vrea sa manance singur.
Dar daca au o luna, ai putea sa le dai si mancare de asta: http://www.royalcanin.ro/hrana-umeda-babycat-instinctive.html
Succes si sa creasca mari! :)

| Gabitzu23 a răspuns:

Incearca sa ii dai cu lingurita pe gura si poate se invata...