| HappyCandy a întrebat:

Am un pisoias si la o saptamana si ceva inca nu a deschis ochii. E ceva anormal?

Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Puilor li se deschid ochii in ziua a 9-10-a de la nastere.Asa ca daca are o saptamana cat de curand va incepe sa i se deschida pe rand. Daca nu i se deschid nici dupa vreo 15 zile inseamna ca sunt raciti, i-a prins curentul etc.Si eu am avut 4 pisoi mai demult care nu li se mai deschideau ochii si i-am dat cu crema de galbinele la ochisori iar cu timpul li s-au deschis.Acum am si eu iar 3 pisoiasi si au vreo 2 saptamani dar le-au dat ochii.Mai asteapta inca vreo saptamana si daca nici atunci nu i se deschid poti sa-i dai cu crema de galbinele, nu o sa pateasca nimic depinde ce crema cumperi dar nu iti face griji i se vor deschide singuri cu timpul.

17 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da.in 2 saptamani i se deschid

| Yuki156 a răspuns:

Nu peste abia 2 saptamani o sa isi deschida ocii iar atuci cand o sa o faca sa il dai cu un burete imbibat in ciai de musetel ca sa iai stergi ordoarea de la ochii deoarece am avut si eu un. Fundita plzzzzz

| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Nu iti face griji am si eu o pisica dar fi atenta nu trebuia sa ii atingi decat dupa 2 saptamani daca nu mama lor va simitii miros de om si nu il va mai alapta pe respectivul pui pe care ai l-ai atins! Te rog fundita!

| Dσℓℓу a răspuns:

Pisoias.ce dragut.iti zic cazu meu trist.am si eu un pui de pisica si nu i`a deschis dupa 3 saptamani. dupa deloc.acm are 2 ani si e orbcrying

| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Nu.funda?

| smile21 a răspuns:

Dupa primele 10 zile sau 2-3-4 saptamani.
daca pana la 5 saptamani nu si`ia deschis te sfatuiesc sa o duci la veterinar

sper ca te-am ajutat.

| Blondamea a răspuns:

O saptamana sh cate zile? pentru ca in general ei deschid ochii la 8-11 zile dupa nastere

| xt9000 a răspuns:

E ceva cat se poate de normal.pui de pisica nu deschid ochi pana nu mai cresc.nu stiu exact timpu dar e mult prea devreme

| pulisor a răspuns:

Nu peste vre o 3 saptamana

| Yzzza a răspuns:

Deci zici ca de o saptamana s-a nascut? Pai atunci este cev afoarte normal pentru ca pisica cand se naste, deschide ochii doar dupa 9 zile.Ca si cainele, iepurele de exemplu...happy sper ca tea-m ajutat
Apropo. daca are mai mult de 9 zile, cerd totusi ca isi va deschide ochii intr-un final, iar daca nu isi mai deschide ochii deloc ar fi bine sa il duci la veterinar.happy

| ēน a răspuns:

Daahappy pe la 2 saptamani cam asas deschide ochiihappy

| Mary_3424 a răspuns:

Nu.Mie si-a deschis ochi peste 19 zile din acte stiu eu. dar daca este micut peste 2, 3 saptamani

| PeStraziGoale a răspuns:

Nu

| Beastboy a răspuns:

Conteaza cum se dezvolta fiecare pisoi in parte. saptamana aceasta ar trebui sa ii deschida. daca nu du-te cu el la veterinar

| ralluca03 a răspuns:

Si eu am 5 pisicuti mici, azi au facut 8 zile. Doar unul dintre ei a inceput sa deschida ochisorii dar nu in totalitate. Eu stiam ca deschid ochii dupa 7-10 zile. Poate ar trebui sa consulti un medic veterinar.

| PetronelaBurlacu a răspuns:

Da e foarte normal pentru ca pisicutele dupa ceva timp cam 1 luna din ate stiu eu...deschid ochi

| Kaaatyyy a răspuns:

Nu credthinking
Am avut si eu pui de pisica si nu deschid ochi in acelasi timpthinking De obicei intre 8-14 zilethinking Sau eu zic sa il urmaresti atent...si daca nu deschide ochii in 2 saptamani...intreaba un medic veterinarbig grin