| dragonslep a întrebat:

Am un pui de Beagle in varstra de 1 luna si ceva. As vrea sa stiu cand ar trebui sa sa ii fac vaccinurile si carnet de sanatate. Si mama ei avea 2 carnete unul sa fie cel de pedigree

2 răspunsuri:
| Acristinei_Valentin_1998 a răspuns:

Fai cat mai devreme vaccinurile ca sa scapi de o grija.

| Onlymeandmydog a răspuns:

Carnetul de sanatate poti sa-l faci oricand, in mod normal cred ca se face la nasterea puilor (primul control).Du-l la veterinar si spune-i acestuia varsta exacta a puiului. Spune-i ca ai vrea sa-i faci un carnet de sanatate si vaccinurile/deparazitarile corespunzatoare varstei. El va sti ce-i de facut si iti va trece in acel carnetel de sanatate al puiului, de fiecare data cand ii face un vaccin, data pe care va trebui sa te prezinti iar cu el pentru urmatoarele. Sper ca te-am ajutat.winking