| love_6969 a întrebat:

Am un westie si as vrea sa stiu de ce este timid cu mine? l-am primit chiar alalta ieri.

2 răspunsuri:
| ComputerGeek a răspuns:

Poate tocmai fiindca abia l-ai primit si nu este obisnuit cu tine si cu noul ''mediu'' in care se afla. Ce poti tu sa faci este sa ii acorzi cateva zile sa se acomodeze si sa-l ademenesti cu mancare la tine ca sa-si dea seama ca nu vrei sa-i faci nimic.

Aaaa, da, uita-te la Cesar si Cainii pe National Geografic happy

| ThinkPink_8731 a răspuns:

Probabil ca este mic si inca nu se simte in largul lui departe de mama lui.Acordai mai mult timp sa se obisnuiasa.Stai mult cu el si joacate. Se va obisnui mult mai repede daca ii acorzi atentie si afectiune.
Uite un mic sfat.Atrage-l cu mancare, fa-l sa manance din mana ta. Cand vine si iti mananca din mana mangaiel.Se va atatasa repede de tine.
Mult noroc! :*