| MotanulAlbastru a întrebat:

Am văzut o pisică azi cheala după urechi. Nu părea rănită. Nu avea zgârieturi sau sânge. E semn de boala sau unele pisici se nasc cu zone așa chele?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o la veterinar!
Dar eu cred ca are raie, daca i-a picat parul de pe urechi la biata pisicuta.

| relian a răspuns:

Sint si pisici asa fara par,mai chele, asta daca ce ai vazut tu este rasa respectiva.
Daca este pisica de asta maidaneza de la noi, are probabil ceva probleme, de aia i-a cazut parul.
Pote sa isi revina singura, sau poate fi ajutata, asta medicul veterinar stie mai bine.

| Brizbriz a răspuns:

Exista rasa sfinx
https://www.google.com/......ps?/search
care nu au par deloc, aproape nicaieri
dar daca are lipsa doar o zona, atunci 99.99% ca e raie/scabie si ii trebuie veterinar

| Sophieka a răspuns:

Este un motiv acolo, unul medical.

| Mela1000 a răspuns:

E un motiv medical 100%.