| XxBoGdYxX a întrebat:

Am vazut pe youtube ca pestii neoni, scalari, tetra si alti sunt din bazinul amazon. pentru ca sa imi cumpar acesti pesti am nevoie ca acvariul trebuie sa fie bine plantat?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca despre amenajarea acvariului poti gasi informatii multe citind chiar pe TPU despre acvarii (Cauta intrebari sau raspunsuri - Acvariu - Apesi Cauta). Vezi ca am dat la una din intrebari niste adrese unde poti afla cum se intretine, cum se amenajeaza si alte informatii despre acvarii si pesti. In plus poti pune intrebari chiar pe site-urile acelea
http://www.TPU.ro/hobbys-pets/ce-pesti-pot-convietui.html

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In acvariu ii pui pietris si alge, culese cu grija din balta sau lacuri mai putin adanci. Ii place sa fie verdeata in acvariu, dar nu in mod excesiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar daca in acvariu ai scalari trebuie neaparat sa ai alte specii de pesti.indicat ar fi carasul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie neaparat, deoarece ei se adapteaza incet, incet, si crede-ma, am si eu pesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fraiere