| kayura a întrebat:

Am vorbit cu parintii mei si o sa`mi cumpar un Beagle :X Sunt in pana de idei si nu stiu ce nume sa-i dau. M`am gandit la multe dar vreau unul mai deosebit.Este baiat, este alb cu pete negre si maronii.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Cainele trebuie sa aiba un nume cu litera i, sa zicem in coada numelu si nu prea lung, care sa aiba rezonanta atunci cand il strigi. Max, Pax, Nero sunt comune, iti recomand Ricky, dar... mi-a venit in minte un nume super... Scai sau scris Scay, te iubeste de nu poti scapa de el... sunt niste propuneri...

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Dar daca te-ai hotarat sa ai un caine atunci sa stii ca ai o responsabilitate mare, ca si cum ai avea un copilas si, mai nasol, vei auzi foarte multe cuvinte urate la adresa ta...deci mult curaj...eu am trecut si trec de 20 de ani prin asa situatie, daca stai la curte nicio problema. Succes.

| Brigitta a răspuns:

Am avut un caine cu numele Bighihappy

Dar imi place si Bin-Bin, Bansi, Bobi (Bobitza), Pipo, Kaiu, Keny, Killerlaughing

| Ben. a răspuns:

Poci

cami
| cami a răspuns:

Doxi.

| just|breathe a răspuns:

Rustywinkingprecum catelusul din filmul"Rusty Marea Salvare".

| prettyodd a răspuns:

Ralph, Rudolph, Rocky, etc.

| andreea8888 a răspuns:

Arno, Aldo, Tom, Roni, Max, Dodo, Blacky, Jack, Remi...ma mai gandesc si iti voi mai da cateva nume dragute!
Mult succes in cresterea si educatia sa, ca sa te poti bucura de el asa cum se cuvine!

| claudya a răspuns:

hi, ce zic sa-l cheme pe catelus... Spot... http://www.zooland.ro/Top_20___nume_masculi-4335.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am copiat si eu un nume de pe aici ca mi-a placut : Killerlaughing

| Lory_2572 a răspuns:

Eu zic Raffy, e misto! happy

| kayura explică:

Lory, nu pot sa-i dau numele cainelui meu Raffy deoarece am un porcusor de guineea pe care`l cheama Raffy rolling on the floor
mi-a placut mult cum suna Kayu, fiindca mie mi se spune Kayura si ar fi o prescurtare a poreclei mele.Multumesc tuturor.Si,elena,stiu cum este cu responsabilitatea, multumesc de incurajare dar nu stau la curte straight face

| DzK a răspuns:

Eu m-am gandit la ceva mai deosebit si destul de dragut
"Ozzie"