| AK47 a întrebat:

Am vrea sa cumpar un pui de amstaff. Am citit ca trebuie tinut in casa o perioada de timp pana cand este efectuata schema de vaccinuri (parca). Poate fi tinut in curte, liber tinand cont ca este singurul animal din curte. Astept raspunsul din partea unei persoane in masura.
Numai bine!

Răspuns Câştigător
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Am avut acum doi ani un amstaff.Prima data l-am tinut in casa dar te avertizez ca face multa mizerie. Oricum nu trebuie mult timp tinuti in casa mai ales daca i-ai amenajat deja un loc bun. Da il poti lasa liber daca e singurul animal din curte dar sa fie bine dresat ca sa nu distruga nimic(trebuie dresati de mici). Oricum sunt caini loiali si ai grija cand vine cineva in vizita sa il inchizi pentru ca ei mereu isi protejeaza stapanul(al meu a incercat sa atace cateva persoane ). Oricum ideea e sa nu il lasi singur cu persoane necunoscute lui.

1 răspuns:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Da poti, daca nu are contact indelungat cu alte animal, oricum caini au un sistem imunitar puternic.Multi oameni au pui si nu ii tin in casa.