| CrAzYbOy1332 a întrebat:

As vrea sa imi iau un caine Amstaff si nu stiu cum sa imi conving parintii.Si as mai avea o intrebare: un caine amstaff trebuie tinut in casa? Liviu Varciu a spus ca nu.

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Din moment ce e cu blana scurta, cam da.dar daca-l inveti de mic afara, rezista.

5 răspunsuri:
| LoloSkate a răspuns:

Eu am amstaff (stradforshirre terrier). Nu trebuie neaparat sa ai curte. poti sa il tii in casa, dar asta inseamna sa iesi destul de des cu el afara

| RedNose a răspuns (pentru LoloSkate):

Ai amstaff si nici nu stii sa scrii numele complet calumea: american staffordshire terrier, se vede ca nu prea ai cautat nimic despre aceasta rasa.

p.s. am si eu o amstaffita

| LoloSkate a răspuns (pentru RedNose):

Da. Am amstaff de 3 ani si pana acu nu am vazut asta

| RedNose a răspuns (pentru LoloSkate):

Bravo...

| RedNose a răspuns:

Amstaff-ul are parul scurt, iar la tempereaturi ridicate nu rezista, nici la iesi foarte lungi iarna nu dureaza, incepe si tremura din toate incheieturile.