| Michaela89 a întrebat:

Animale de companie la bloc sau casatongueeruș sau pește? Funda!

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Daca nu ii ingrijiti,bineinteles ca nu va place,sa nu-ti iei un perus doar pentru amuzament cum zic cativa utilizatori, fiecare are ceva aparte, depinde de gusturile fiecaruia happy

11 răspunsuri:
| simina2000 a răspuns:

Nu stiu depinde de tine daca ai mult timp la dispozitie atunci perus pentru ca trebuie sa ii schimbi zilnic tavita face mizerie cand mannca si fac si foarte multa galagie.Pestii sunt foarte tacuti foarte curati si nu necesita foarte multa ingrijire(ma refer la ingrijirea zilnica)dar in schimb sunt foarte plictisitori nu poti face nimic cu ei in afara de faptul ca se invart incontinu si inoata.Depinde si de tine daca esti o fire mai linistita atunci peste daca nu si esti mai energica atunci perus. Sper ca te-am ajutat.

| symy_1713 a răspuns:

Parerea mea : perus. Pesti am avut si eu... atunci cand mor plangi si la un moment dat iti este si scarba de cum mureau si pluteau! Eu am plans din cauza lor! PERUS, parerea mea!
Succes orice ai alege!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Peste http://www.google.ro/......tp?/imgres

poti sa ai si peste si perus

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Perusi:X

| CenturyChild a răspuns:

Vezi ca daca vrei peste iti trebuie acvariu deci (eventual) mai multi pesti si ca sa si traiasca ceva timp trebuie sa te documentezi cum se ingrijeste un acvariu, nu pui doar apa, pesti si gata, practic nu iti ingrijesti pestele, ingrijesti ecosistemu'.

| Michaela89 explică:

Adică peruș.

| SunShineyKidu a răspuns:

Bloc, Perus tongue. Am un perus si am avut unul alb tongue

| ucatati a răspuns:

Perus.e mai amuzant poti sa-l inveti sa vorbeasca.si poti sa te joci cu el

| Tacii a răspuns:

Am avut 8 perusi si 5 pesti
cand mor perusii vei plange ptk te vei atasa de ei, dar pestii
sunt mai buni...sunt si frumosi, nu fac mizerie, galagie(RASPUNS:peste)

| mmmiruna a răspuns:

Perus...mai distractiv dect pestii eu am catelusi si un perus

| CriCri04 a răspuns:

Eu am de amandoua...si imi vine sa imi arunc perusul pe geam... face galagie, mizerie peste tot. ma trezeste de fiecare data cand vreau sa dorm. nu prea merita. plus ca dureaza pana se ataseaza de tine. pestii sunt draguti si nu prea fac mizerie, galagie nici atatalaughing