| anonim_4396 a întrebat:

Aproximativ cam cat m'ar costa sa castrez un caine?

4 răspunsuri:
| RoxanaDenisa a răspuns:

Depinde de cabinetele veterinare. Eu am castrat 3 caini de pe strada, masculi (unul la varsta de 5 luni, iar ceilalti la 2 respectiv 3 ani). Cu cat este castrat din timp, cu atat este mai bine, ca se vindeca operatia mai repede.
Pe mine m-a costat pentru un caine 130roni, si pentru ca am castrat 3 + ca ma cunostea veterinarul (merg cu fiecare animal la el, si credeti-ma ca merg aproape zilnic, ca ingrijesc animalele strazii+ale mele) am avut reducere 50 roni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Nu te lua după earthstil. Există situații în care chiar e necesar să castrezi un câine. Tratamentul dinainte, operația și câteva zile de internare la cabinetul veterinar (unde trebuie să fie îngrijit, supravegheat și să i se facă injecții cu antibiotice), poate să ducă pe la 400-500 de roni, în cazul unei femele. Pentru un mascul e posibil să fie mai ieftin.
Uite aici, într-un filmuleț, o cățea castrată, care nu a murit deloc, se joacă de parcă n-ar avea doi ani. E cea gri http://zinnaida.ro/2012/10/10/surpriza-kory-bella-fmt-73/
Și am mai avut un câine, castrat la vârsta de 9 luni. A murit la 16 ani.

| NuConteazaNumeleee a răspuns (pentru anonim_4396):

Cainele meu este mascul...ma rog acum are 3-4 luni dar pe la 6 as vrea sa il castrez happy

| roxanaioana2001 a răspuns:

Eu in cta. m-a costat 150