| Danutz_4269 a întrebat:

As avea o intrebare pentru acvaristii cu experienta.Am consultat paginile cu magazine de specialitate in becuri si am gasit:BEC ECONOMIC 20W E27 Lumina calda.Tot acolo mai spune ca: Alimentare 220-240V 50-60Hz Echivalenta luminoasa: 100W Diametru dulie: 48 mm si ca prezinta Avantaje

Aprindere rapida
Dimensiuni reduse
Nu se incing
Balast integrat
Durata de viata de pana la 6000 ore
Economie de 80%

Dupa ce am citit toate astea ma incantat faptul ca are lumina calda si ca 1 bec economic de 20w = 1 bec normal 100w.
Intrebarile mele ar fi: 1. Orice bec indiferent de firma are aceleasi caracteristici?
2.Se merita sa schimb neoanele cu becuri economice sau afecteaza la pesti si la plante?

2 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Nu stiu daca afecteaza pestii si plantele
Dar is mai bune astea economiece

| ImpactVision a răspuns:

Cei de la http://www.impact-vision.ro/firme-luminoase/ au solutia... baietii fac firme luminoase si cred ca te pot ajuta