| SuNaM a întrebat:

As dori sa imi cumpar o bicicleta. Puteti va rog sa imi dati exemplu de o bicicleta buna in zona de pret de pana la 700 lei? As dori de la ea sa pot sa merg in general prin oras dar daca merg pe un camp sau prin padure( nu pe munti) sa nu se rupa!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

La 700 lei poti lua o bicicleta buna doar la second hand, si asa trebuie sa cauti bine ca sa dai de una buna in pretul asta. Pretul unei biciclete bune cam cum vrei tu sa fie incepe de la 1500 de lei, iar daca vrei una care chiar sa fie buna, te poti astepta si la 1500 de euro, dar acolo poti avea deja pretentii.

| NRazvan a răspuns:

Daca mergi cu ea prin oras ai nevoie de cauciucuri subtiri, poti cauta cursiere/semicursiere pe siteurile de vanzari(olx, ocazii etc.) Daca merci cu ea prin padure ai nevoie de cauciucuri mai groase cu crampoane. Daca vrei una mixta orienteaza-te ca dimensiunea crampoanelor sa fie medie iar latimea cauciucului la fel, medie. Incearca sa nu cumperi chestii dinalea cu arc la mijlocul cadrului(cu suspensie) pentru ca nu sunt waw. Cauta sa cumperi ceva cu cadru din aluminiu. Succes!

| Andreescu1 a răspuns:

Depinde ce vârstă și înălțime ai.