| Florina1324 a întrebat:

As dori sa imi iau un catel.
Am gasit un crescator care din greseala, unul dintre caini(de alta rasa) i-a lasat cateaua gravida. Cere 300 de euro si vreau sa il iau, dar e metis si nu sunt complet sigura. O parere? Parintii sunt campioni, cu pedigree, dar de rase diferite.

4 răspunsuri:
| TheMadKing a răspuns:

Oare conteaza ce sunt parintii acelui catel? Nu merita sa dai 300 de euro, ce rasa este?

| Florina1324 explică (pentru TheMadKing):

Nu conteaza parintii, dar daca mai pun bani, imi pot lua cu pedigree. Mama e golden retriver si tatal e setter.

| IulianaStieTot a răspuns:

Nu mai bine te duci tu frumos la un adapost si salvezi o viata care daca nu e adoptata in 1 sapt este eutanasiata din cauza aglomeratiei? decat sa dai 300 euro pe un metis?

| Florina1324 explică (pentru IulianaStieTot):

Am 3 caini, dar mereu mi-am dorit un golden.