| MishuCuc a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un papagal si as vrea sa va intreb ce speciie mi-ati recomada.As vrea unul mai mare (nu peusi, am avut), care-l pot dresa sa faca mai multe lucruri(ex. micul alexandru), Cine imi spune mai multe lucruri despre papagali si dresajul lor primeste funda + vot

3 răspunsuri:
| SnowBella a răspuns:

Iti recomand un papagal nimfa. Este foarte inteligent si, desigur, foarte usor de dresat. Traieste si mult, poate sa ajunga chiar si la varsta de 25 de ani. Am si eu unul si l`am invatat multe lucruri. Il scot zilnic afara (de fapt are usita deschisa 24/24, ca sa zic asa). Poti cauta pe internet mai multe lucruri despre dresaj, dar crede`ma ca se va obisnui repede cu tine sau cu ceilalti membri ai familiei. Multa bafta!

| onik91 a răspuns:

Rosella sunt preferatii mei dupa perusi :D http://www.google.ro/......tp?/search

| tia20pupici a răspuns:

Nimfa