| TeIubesccc a întrebat:

As dori si eu mai multe informatii despre caini, in general. Si daca stiti cate ceva despre rasa yorkshire terrier toybatting eyelashes. Daca cumva [ scuzati cacofonia ] aveti unul. cum se comporta, nu va lasa sa dormiti, e insuportabil. Si as mai vrea sa stiu de acele vaccinuri care trebuie facute. Trebuie lunar / anual? Si cam ce pret ar aveabatting eyelashes.
Pe scurt as vrea sa aflu cam cat de costisitor ar fi unul :d
Multumesc anticipat big hug ~

Răspuns Câştigător
| Kennysa a răspuns:

Hey rasa yorkshire terrier toy este din Anglia, are 2-3 kg(depinde de fiecare catel si are inaltimea de 15-17 cm.
Aspect:Urechi erecte; blana,matasoasa,perfect dreapta; par foarte mult pe tot corpul; cap plat; ochi vivaci; nas negru.
Comportament:Energic,curajos,vesel,aventuros,loial,afectuos,agresiv cu animalele,inteligent,rezervat cu strainii,incapatanat dar totusi usor de dresat,se enerveaza usor,are nevoie de multa atentie,este un caine de companie si de paza,este un caine de apartament dar poate fi tinut si la curte,prefera climatul cald,vaccinurile trebuie facute lunar,iar cand le termina pe cele de inceput,il poti scoate afara, apoi mai sunt niste vaccinuri care se fac anual, eu am dat 12 lei pe vaccinuri,totusi depinde de vaccin si de fiecare medic veterinar,te lasa sa dormi si este suportabil dar este incapatanat,profita ca se dreseaza usor si cand e mic invatal sa faca trucuri, daca vrei sa iti zic niste trucuri, sau daca mai ai alte intrebari ia id:fly_me_life@yahoo.com,iti spun din propia experienta, succes!

5 răspunsuri:
| TeIubesccc explică:

Puteam si eu sa aflu chestiile astea de pe netbatting eyelashes Ca ma duce capu`, sa stiti. Ideea era sa imi spuneti voi din ce stiti, chiar daca aveti si chiar daca nu.

| zalex98 a răspuns:

Http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/ -Aici gasesti tot ce se poate stii despre toate rasele existente de la A la Z :D. Funda?:>:>

| CutuMic a răspuns:

Rasa yorlshire este o rasa foarte jucausa si buna si pentru persoanele cu copii, am avut un asa catel si te lasa sa dormi, chiar doarme si el cu tine, iar cu copii este foarte prietenos. Vaccinuri trebuie facute ca la orice catel si un vaccin costa intre 100-300 ron la un medic veterinar bun.

Sper ca te-am ajutat:*>big grin