| Trolliţă a întrebat:

AS dori un pui de ciobanesc german, de prin zonele- bucuresti-buzau-ploiesti-focsani-braila. si unu ciobanesc german adolt, pana in 5 ani. ^^ tot prin zona. Cine ma ajuta primeste si funda. Platesc daca e pentru catei, dar sa nu fie un pret ridicol de 12 milioane : D

2 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Sti doar cati bani poti da pe un caine sa-l ingrijesti mai ales daca este Ciobanesc pentru ca acela mananca mult nu ca un caine mic de statura care mananca mai putin.
De ce ca stapanii cainelui sa ti-l dea mai ieftin de exemplu 100E tu ai idee cat poate investi in fundul lui pentru a-l creste?!
Si totusi mai bine iti iei un pui de Ciobanesc German pentru a se acomoda cu tine nu la 5 ani cand este rau si te poate musca pentru ca nu te cunoastea de aceea daca-l poti lua de mic te va cunoastea si te va sti toata viata.
Pa, pa!

| Trolliţă explică:

Iti spun o chetie draga Bya. DAca nu stiam cum este sa cresti un caine ciobanesc, nu apelam la TPU si nici nu ma informam. Raspunsul tau nu m-a ajutat deloc. Mi-aii zis niste lucruri pe care le-am aflat deja. Nu mai raspunde de dragul de a "vrobi" mai bine ajuti nu iti dai cu gura inainte.