| Liana_Lya_1999 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un bichon. Ii cade parul? ( am avut un porcusor de guineea si era par peste tot ) Parintii mei nu vor sa imi ia daca ii cade mult par.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichonul nu naparleste, in special cel Maltese deoarece este un caine cu fir lung de par asemenea celui uman, o sa ii cada doar atunci cand se regenereaza dar foarte putin, este in top 10 caini care nu provoaca alergie si nu miros urat, adica nu au acel miros specific de caine ca altii ...la fel poti sa iti cumperi un Yorkshire terrier, are aceleasi caracteristici. happy

1 răspuns:
| A._Andrei_Robert_2001 a răspuns:

Nu, doar cand cand face varsta de 1 an, isi schimba parul