| OneDream a întrebat:

Heii.Am un porcusor de guineea si ii cade mult parul, ce as putea sa fac cu el? Multumesc*dau funda*

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Ar putea sa fie o alergie sau lipsa de anumite vitamine, naparlirea nu are cum sa fie deorece se naparleste doar in sezonul cald ( adica vara).
Te sfatuiesc sa il duci la un medic veterinar pentru un consult, sa vada cauza si apoi o sa iti prescrie un trtatament ( ori un regim sau anumite alimente pentru porcusor, plus vitamine, sau medicamente contra alergiei).

| Ademira a răspuns:

Poti sa incerci sa ii dai niste suplimente. Poate are lipsa de ceva vitamine. Eu nu imi amintesc ca alor mei sa le fi cazut parul sincer. Ce ii dai sa manance?

| OneDream explică (pentru Ademira):

Fan,macare de porcusori si morcovi

| Bruhu a răspuns:

Il speli cu Head&Shoulders happy

| cristilcm a răspuns:

Sa îi cumperi o pudra de la farmacia veterinar