| merliahlia a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un papagal dar sa stiu ca e prietenos.Eu am 2 agapornis dar musca si nu stau pe deget. Ce papagali ma sfatuiti sa imi iau(in afara de perusi)

4 răspunsuri:
| IuliaTeodora98 a răspuns:

Sora-mea are nimfa ii sta si pe cap si mie big grin mie imi place

| Șeerbi a răspuns:

Nimfa, e cel mai potrivitwinking am si eu e tare dragut ma saluta dimineata laughing

| Umbra3 a răspuns:

Daca as fi in locul tau mias lua perusi nimfa. de ce? pentru ca sunt o specie de marime medie,au creasta,o coada lunga si frumoasa, canta foarte frumos mai ales masculul etc. Si spre informarea aproape orice papagal musca, la mine can mi-am luat nimfele muscau intruna mai ales masculul dar dupa ce stateam sa ma joc cu ei incepeau sa nu mai muste si stateau pe deget ba chiar le dadeam drumul prin casa pe parchet.Incearca sa le tai aripile si daca e cazul mai dale si cate o palma daca musca dar nu abuza pentru a nu-i omoralaughing

| maria10mary10 a răspuns:

Papaali agapornis sunt printre cei mai destepti si iubitori. Daca papaalii tai agapornis ciupeau, stiu dc! La petshop sunt chinuiti deci de aia sunt agresivi, asa ca poti lua agapornis pui, pentru ai imblanzii. Se gasesc la crescatorii!