| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa îmi iau o pereche de canari si as vrea sa stiu daca canarii se bot imblanzi usor, cam ca perușii? Eu as vrea sa ii țin in balcon si vreau sa stiu daca dupa ce dau odată in geamuri se obisnuiesc cu ele si nu le lovesc de fiecare data când le dau drumul. Si sa nu se sperie si sa facă urat de fiecare data când intru la ei.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca voiai perusi?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

In intrebare scrie CANARI. Perusi am deja.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze. De curand cineva a pus o intrebare aproape identica despre perusi.

| Alexalb a răspuns:

Şi eu am avut canari, şi s-au obişnuit destul de repede cu geamurile, la început este foarte normal să intre în toate geamurile deoarece ei nefiind obişnuiţi cu tine şi casa ei au intenţia de a ieşi afară.Iar ca să nu se sperie de fiecare dată când te duci la ei depinde de cât de mult timp îţi petreci cu ei.

| anonim_4396 explică (pentru Alexalb):

Dar dupa un timp se pot imblanzi daca petreci mult timp cu ei si mai ales daca ii iei de pui, nu?