| Bogdybgd a întrebat:

Liceul nostru are si clase de gimnaziu. E un copil in clasa a 6-a care de fiecare data cand ma vede are ceva de comentat, se uita urat la mine, si nu i-am facut absolut nimic. Eu sunt in clasa a 10-a, dar nu pot sa-l lovesc pentru ca fratele lui e printre cei mai periculosi oameni din oras si mi-as face probleme mari. La director nu pot sa-l zic pentru ca nu obisnuiesc si nu vreau sa imi fac reputatie de pampalau. Cum sa actionez?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ignora-l daca tot ce face este sa se uite urat si sa comenteze aiurea. Daca trece si la altele, singura solutie ar fi sa mergi la director, daca nu poti sa te iei personal de el.

| mona a răspuns:

Ignora-l pur si simplu

| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai bun remediu este sa-l ignori. Cand o sa vada ca nu il bagi in seama o sa se plictiseasca la un moment dat.

| ThePrincessOfTheDark a răspuns:

Eu nu iti sugerez sa il ignori. Incearca mai intai sa-i vorbesti, calm, poate va intelege. Daca nu, chiar trebuie sa vorbesti cu cineva. Poate cu diriginta/dirigintele lui, nu neaparat cu directorul, dar daca se ajunge acolo, asta e. Poate se invata minte. Succes :X