| GeorgiBarbie a întrebat:

As vrea sa imi spune-ti informatii despre bishon maltez ( 2 luni )...hranire..dresaj.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

M-am intereseat pentru tine pe google şi am găsit următoarele:
http://www.royalcanin.ro/bichon-maltez.html

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Bichonul poate fi uneori greu de multumit. Asigurati-va ca ii administrati o hrana palatabila, pe care nu o poate refuza. Bucuros de companie. Bichonul nu are nevoie de mult spatiu pentru a se simti confortabil, insa atunci cand este lasat singur in apartament pentru o perioada indelungata, sufera. Dresajul unui bichon nu e greu deoarece e un caine foarte inteligent. Orce dresaj al unui caine incepe de la 3 -6 luni.Bafta

| Wokez a răspuns:

Desajul căţelului se poate începe la vârsta de 3-6 luni, după terminarea perioadei de vaccinare.

Hrana:
- Alleva Puppy/Junior Small Breed
- Natural Trainer Puppy/Junior Mini
- Royal Canin Mini Junior (iar pentru vârsta adultă există Royal Canin Bichon Maltese)
- Hill's Puppy Mini
- Purina ProPlan Puppy Original
- Brit Care Puppy All Breed

Pe sacii de mâncare veţi găsi tabele nutriţionale cu cantitatea de mâncare care trebuie oferită animalului în funcţie de talie şi vârstă.

| Bell10 a răspuns:

Bichoni sunt niste caini foarte destepti asa ca poti sa il dresezi chair tu te va asculta sigur si eu am unul si chair nu am probleme cu el doar cand ramane singur acasa, mancare poti sa ii dai de la peedigrei sau royal canin dar e mai scumpa eu ii dau conserva de junior si bobite tot junior. Daca va vomita de la ele ii iei de la altceva. bAFTA ^.^