| Inela a întrebat:

Hei fetelor! Sunt satena si as vrea sa-mi vopsesc capetele cu blond, am incercat cu creta, se ia repede, as vrea cu ceva mai rezistent care sa mearga, sa tina cateva spalari. Ce imi recomandati? Ati foslosit si voi ceva? Mi-ati putea da ceva sfaturi etc? happy FUNDA

Răspuns Câştigător
| Antonia90 a răspuns:

Si eu tot satena sunt si mi-am facut varfurile blonde cu decolorant de la Kallos. De la magazin primesti o pudra decoranta si un oxidant, le amesteci si se formeaza o pasta albastra. Dupa aplici pe varfuri si astepti in jur de 15-30 de min. Eu mi-am impartit parul in suvite si mi-am pus dupa ce am aplicat crema foi de aluminiu ca sa nu ma murdaresc cat astept. Am observat ca cu cat pui mai multa crema, cu atat iese mai blond. Si incearca sa pui aceeasi cantitate de crema pe toate suvitele deoarece o sa iti iasa diferite nuante de blond. Partea nasoala e ca parul devine putin mai aspru la atingere, dar se poate repara cu ajutorul mastilor.

4 răspunsuri:
| DeniisaDeniii a răspuns:

Potimincerca nuantatorul happy il gasesti la magazine happy se ia dupa cateva spalari! depinde de ce fel de nuantator este happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca cu nuantator.
Se duce la cateva spalari.
Te pup!

| Birlik65 a răspuns:

Vopsea decoloranta, e cea mai buna si rezistenta si nu afecteaza parul cu nimic deoarece decolorezi o singura data fiind la varfuri!

| kiduţa18 a răspuns:

Dacă vrei să-ți iasă decolorează-ți vârfurile și fă-le blonde. Apoi poți să ți le colorezi cu violet degențiana(mov), albastru de metil(albastru) și roz castellani(roz). Se găsesc la farmacie și sunt în sticluțe mici. Rezistă câteva spălări, dar ai grijă căci prima dată s-ar putea să se ia pe gât/haine/perne.