| Donii_Christina_1992 a întrebat:

As vreau sa stiu ce inseamna desenul meu. Fara nici o cauza am
inceput sa desen repede fara oprire si fara sa desenez ceva concret.Am inceput cu o felie de lamie apoi am desenat un ochi(multe ori desenz oci) dupa pur si simplu am tras niste linii,treiunghiuri, am adaugat rosu, galben si albastru.Cind m-am uitat la urma ce am desenat se vede concret un cap de peste cum vrea sa ia ceva in gura, daca intorc alt fel foaia se vede la fel numai ca o pasare. AS VREAU MULT SA STIU CE INSEAMNA ASTA ( MERSI MULT )

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ca ai o inclinatie nativa fata de desen. Continua si sa-ti dea Dumnezeu succese!

| 1041 a răspuns:

Ai vreun animal? (daca raspunsul este nu) Iti doresti un animal, ori, pur si simplu, intamplarea a facut sa para ca un cap de peste/o pasare. (daca ai un animal) Daca ai o pisica sau un caine, de exemplu, iti doresti inca un animal. Ori, poate e, din nou, intamplarea. Dar, daca vrei sa fii sigura, analizeaza-ti visele: scrie intr-un carnetel in fiecare dimineata visul pe care l-ai avut. Dupa 3-4 zile, uita-te la toate visele, reciteste-le si vezi daca se leaga. In fiecare zi, mergi afara si uitat-te la lucruri obisnuite:un tufis, un ambalaj, o banca, etc. Daca ti se pare ca vezi o pisica, un caine, orice fel de animal, inseamna ca iubesti foarte mult animalele, dar daca se tot repeta aceste imagini, ar trebui sa vorbest cu parintii tai. Nu-i alerta dupa 2- zile, ci dupa 2-3 SAPTAMANI. Sper ca te-am ajutat! Pupici, LittleGorjuss

| Donii_Christina_1992 explică (pentru 1041):

Am pisica)) si iubesc animalele. daca as puteas le-as lua pe toate la mine. Nu cred ca asta-i cauza )) ultimult timp ma gindec la sensul vietii, am visuri stranii, cred ca am dereglari psihice big grin:d

| 1041 a răspuns (pentru Donii_Christina_1992):

Nu cred ca acesta este motivul... Si eu ma tot gandesc la asta, la sensul vietii si visez dupa numai cosmaruri, apoi ma intreb de ce happy Vorbeste cu parintii tai, dar daca ti-e jena, ocoleste subiectul si spune-le despre,, o prietena care a desenat [spui ce a desenat] si acum se gandeste la sensul vieti si... (etc.)". Succes! :*

| 1041 a răspuns:

Poti incerca si urmatoarea varianta: manzgaleste ceva pe o foaie de hartie, cu ochii incisi. Din,, desenul" rezultat, incearca sa faci ceva cu sens, de exemplu, un copac sau orice altceva. Seamana cu un animal? Daca da, fa cum am zis in raspunsul anterior. Daca nu, roaga-ti peietenele sa faceti la fel. Comparati desenele. Apoi, roaga-ti prietenele sa manzgaleasca, iar tu sa desenezi si viceversa. Pupici, LittleGorjuss