| justyo97 a întrebat:

Astazi am primit 2 perusi de la cineva care ii avea de 3 luni si mi-a dat mie.Eu am 1 baiat si o fata.Eu mai am o sora de as vrea sa-i dresez eu pentru ca ea este mai mica.Mama mea nu ma lasa sa-i tin in camera mea pentru ca vrea sa-i tin in sufragerie unde ne vine toata lumea cand ne viziteaza as vrea sa stiu si eu cum ii dresez am citit niste tutoriale am bagat mana in colivie cu mancare(boabe, banane, mar)dar erau speriati stateau pe cusca nu pe chestiile alea de plastic erau foarte speriati.Eu am vorbit cu ei, am facut tot ce zice in tutoriale dar nimic.as dori un sfat. FUNDA MULTUmESC

Răspuns Câştigător
| MonicaPis a răspuns:

Mai asteapta pana se mai obisnuiesc cu noua locuinta si cu tine in al doelea rand dar eu as vrea sa-ti zic sa baci mana la ei in fiecare zi si sa duci un deget la burtica lor dar cand o sa se mai obisnuiasca si eu cu timpul dupa ce le castigi increderea vor sta si la tine tu ni ai de facut decat ce ti-am zis eu mai sus BAFTA si sa-ti traiasca

FUNDA?

| justyo97 explică (pentru MonicaPis):

Dar cand vreau sa bag mana n-am cum sa le pun degetul pe burtica pentru ca se urca cu picoarele pe colivie adica nu stau pe teava aia de plastic

2 răspunsuri:
| MonicaPis a răspuns:

Pai stiu eu ti-am zis sa bagi in continuae mana la ei sa vorbesti cu ei sa ii bagi in seama si asa o sa se obisnuiasca daca vrei sa mai vorbim despre papagali contacteaza-ma pe idul de mess mony_mika31 mai discutam acolo