| AmbroAndrewszz a întrebat:

Am 2 perusi, pereche, ii am cam de 3 saptamani, si cand pun mana in colivie, fug de colo colo, ce trebuie sa fac? Cand a venit un prieten la mine si o bagat mana in colivie, la el s-o suit in palma si am facut nervi, ce sa fac cu ei, cum sa ii dresez? Ca daca e doar baiat, poate muri si eu stau cam 6 ore la scoala, am teme... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mishuzuchan a răspuns:

Din cate am invatat eu la biologie animalul simte cand esti nervos sau repezit... poate atunci cand ai vrut sa pui mana pe ei erai grabit sau enervat de un lucru incearca sa stai calm si sa bagi usor mana in colivie dupa ei