| Aly359 a întrebat:

Ati citit cartea Singur pe lume? Daca da v-a placut? Mie la nebunie a fost cea mai frumos carte citita ( nu am citit multe vreo 7 iar varul meu 40 :-s ) a fost atat de emotionanta.

Răspuns Câştigător
| aLL3xandra97 a răspuns:

Da am citit. o! Eu nu prea citesc dar sincer cartea asta a fost singura carte care am cicit. o toata pentru ca mi. a placut ffff mult! Intradevar a fost emotionantalove struck. Este o carte care merita cititawinking

10 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Da, eu am citit-o cand eram clasa a5-a. Mi-a placut si am mai citit-o o data. E foarte frumoasa si emotionanta.

| Amy a răspuns:

Una din cartile mele preferate... o ador! :X:X:X:X

| Lala20 a răspuns:

M-am apucat de ea cand aveam vreo 10 ani dar a devenit prea trista si plictisitoare asa ca am renuntat.

| Triunghi a răspuns:

Da, e frumoasa dar pot spune ca exista si carti mai frumoase. Apuca-te de citit si vei afla si tu! Niste carti superbe:

1.Cismigiu&Comp. - Grigore Bajenaru
2. La medeleni - Ionel Teodoreanu
3. Jurnalul unui pusti (foarte frumos ilustratta)
4. Harry Potter Collection
5. Elevul Dima dintr-a 7-a - Nu mai stiu cine a scris-o... parca Alexandru Drumes happy

| αŁз a răspuns:

STiuhee hee ca e emotionanta:d

Eu am Plans La ea.crying
Am plans cand a murit Vitalis.:d

| AnonymousMm a răspuns:

Buna! Da, am citit si eubig grin Mi-a placut mult, e o carte emotionta...Acel baietel traieste o adevarata drama pana in momentul cand isi regaseste familia. E printre putinele carti cu final fericit citite de minebig grinDar nu e cea mai frumoasa pe care am citit-obig grinpreferata mea este "La Medeleni" de ionel teodoreanu:XSi mai sunt multe altele...Eu ti-as recomanda "invitatia la vals", "scrisoare de dragoste" "elevul dima dintr-a saptea" toate de mihail drumes, lorelei de ionel teodoreanu, jane eyre de charlotte bronte-e tot despre o fetita orfana, mi-a placut mult cartea, si aceasta se termina de asemenea frumos pentru personajul principal ceea ce inseamna sfarsitul chinurilor pentru janebig grin;
orice de mircea eliade-mie imi place f multlove struck
crima si pedeapsa de dostoievski
nicholas sparks-o plimbare de neuitat o carte adorabila, dar tristasad
Ion de liviu rebreanubig grin
Si ar mai fi, dar nu mi le mai amintesc pe moment...Si oricum cred ca am depasit tema intrebarii(tu ai intrebat doar despre o singura carte)Oricum cititul e o placere:X si e foarte usor sa il intreci pe varul tau tocmai din cauza asta. Lectura placuta in continuarebig grin!
happy

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Am citit-o pe la 9 ani happy. Trist. O drama a unui baietel. Ah... Dar foarte frumoasa si emotionanta. Am plans mult. In fiecare zi citeam si plangeam cand murea cineva... Sa vezi faza. Eo citeam la cartea aia si mama stia ca plang. Ei bine, intr-o zi mi-a murit papagalu. O sun eu pe mama plangand.
-Mami, mami a murit Kiki!
- Mama, da-o incolo de carte. Nu o mai citi daca plangi atat la ea. Nu cred ca e o carte pentru varsta ta momentan.
-Dar, mami, Kiki e papagalul nostruu!
Doamne ce coincidenta laughing. In fine. Daca cumva...Cineva... Stie carti frum. pentru 11 ani, sa trimita un mesaj privat acolo. Mersuik happy Va pup!

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Daaaa...este cartea mea pref.Remy a trecut prin multesad. dar pana la urma si-a gasit mama si "mama" lui care il krescuse era de fapt doica luibig grinbig grin...ador kartea aia:X

| igonnalove22 a răspuns:

Da am citit`o si oo ador! love struck Este atat de emotionanta day dreaming!
Iti mai recomand o carte daca nai citit-o happy Marile Sperante! Este fantastica cartea! Deci pur si simplu mor dupa ea. desi locul 1 =Singur pe Lume big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum o citesc. ff interesanta si frms :d