| ScarryD a întrebat:

Cine a citit cartea "Singur pe lume" de Hector Malot si cui i-a placut?

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Am citit cartea acum 3 ani.Este intr-adevar o fascinanta poveste de viata a copilului Remi care mai apoi creste, invata din experientele pe care le are. In prima faza este adoptat si mai apoi din hazard isi gaseste mama adevarata dar nu uita de "mama Barberin la care se reintoarce"
Este o carte reusita din toate puncetele de vedere. A meritat citita si mult timp dupa ce am terminat de citit am reflectat la cum este viata uneori si cat de mica poate fi lumea.
Toate cele bune!

14 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Eu am citit-o cand am terminat clasa a IV-a, o primisem la premiu. Mi-a placut foarte mult si m-a impresionat profund, incat as mai citi-o si acum cu mare drag. big grin

| Nicolelenaa a răspuns:

Mie mi-a placut la nebunie
am citit-o acum doi ani
are o poveste impresionanta
tu ai citit-o?

funda?

| Simona a răspuns:

Foarte frumoasa acea carte, mi-au dat lacrimile cand am citit-o

| doinitza a răspuns:

Am citit aceasta carte cand eram clasa a treia si acum sunt clasa a 17 ani si tot imi amintesc de ea. O carte doldora de speranta!

| AndrA14 a răspuns:

Mie chiar mi-a placut:X:X

| Nirvana a răspuns:

Am citit-o de vreo 3 ori. Este minunata. Pentru orice varsta. Nu conteaza ca ai 11 ani sau ca ai 50. Te impresioneaza pana la lacrimi. Si nu cred ca exista vreo persoana care a citit cartea si nu i-a placut. Din moment ce o tii in mana stii de ce o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit-o si mi-a placut mult love struck te face sa citesti 50pg cand incepi sa citesti. Nu poti sa te mai opresti. La un moment dat crezi ca esti acolo si vezi toata povestea. Te atasezi atat de mult de personajul principal incat parca ai vrea sa il iei acasa la tine ca sa nu mai sufere. RECOMAND love strucklove strucklove strucklove struck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am citit-o si mi-a placut mult, nu puteam lasa cartea din mana, si o recomand tuturor.Peripetiile baietelului, Remi, sun asa de profunde ca mi-au dat lacrimile.Si cu un asa final fericit cui sa nu-i placa?

| imortal a răspuns:

Eu am citit un sfert din ea, iar restul nu a mai fost nevoie pentru ca mi-au povestit sora si fratele meu tot si a fost mai frumosbig grin oricum este foarte foarte frumoasa mai ales ca ti se pune si noduri in gat in unele situatii... iar mai nou am luat si filmul :X :X superrr

| gabriella_1970 a răspuns:

Da. e extrem de interesanta si induiosatoare.ar fii pacat sa nu o citesti.

| B0rnC0nfuseed a răspuns:

Eu am citit-o, imi place mult:X:X:X

| Andreea`:) a răspuns:

Hey happy am citit'o chiar vara trecuta big grin
ii foarte interesanta si mi-a placut mult love struck

| igor4ok a răspuns:

Eu am citit-o e super nu m-am lasat pin nu am terminat iar dupa ce am terminat-o am inceput s-o citesc din nou. e super

| claudytzu a răspuns:

Am citit-o si e foarte interesanta. Ti-o recomand.