| anonim_4396 a întrebat:

Ati trait fenomene paranormale? daca da, dezvoltati!

31 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu.happy Si nici nu vreauwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu si nici nu imi doresc...

| Elena_1106 a răspuns:

Daca prin a auzi vocicare vorbesc dar ceilalti din jurul meu nu le aud inseamna paranormal atunci da, am trait.

| Bianca4926 a răspuns (pentru Elena_1106):

SI EU... şitot timpul cand sunt singura acasa ma simt urmarita in camera mea.

| Elena_1106 a răspuns (pentru Bianca4926):

Mie imi spui laughing stiu cum e

| ing. a răspuns:

NU am trait din fericire! Desi eu cred ca ceva ceva tot exista.Nu chiar tot ce se spune, dar ceva e destul de ciudat. Stiihee heeam avut o perioada cand eram destul de interesata de chestii d`astea[vroiam sa ma lamuresc daca e adevarat sau nuhee hee] si m`am uitat la fenomene stranii p discovery. A fost groaznic.In viata mea nu ma mai uit la asa ceva. :-s am simtit o teama imensa.Cam atat.wave Ceaokiss

| ing. a răspuns:

NU am trait din fericire! Desi eu cred ca ceva ceva tot exista.Nu chiar tot ce se spune,dar ceva e destul de ciudat. Stiihee heeam avut o perioada cand eram destul de interesata de chestii d`astea[vroiam sa ma lamuresc daca e adevarat sau nuhee hee] si m`am uitat la fenomene stranii p discovery.A fost groaznic.In viata mea nu ma mai uit la asa ceva. :-s am simtit o teama imensa..Cam atat..wave Ceaokiss

| sese a răspuns:

Ar fi bine sa definesti ce intelegi prin "paranormal" si apoi mai vedem; nu de alta dar traim zi cu zi fenomene paranormale, vezi clasa politica care produce zilnic astfel de fenomene (oameni si fapte).

| SweetCandy a răspuns:

Dp ce am vazut cv q blody mary mi s-a oprit calculatorul... sper sa nu fie paranormal... da m-am km speriat...big grin

| mesuoana14 a răspuns:

Am sati zic ceva ce a patit matusa mea... ea in fiecare seara simtea ceva greu pe ea la cum i s-a intamplat lui Aminadab s-a dus la preot si i-a spus sa taie patura in doua cand a taiato a gasit un toiag( din ala care se pune la morti spirala) si iti zic si ceva ce i s-a intamplat iubitului verisoarei mele... tatal lui murise de o saptamana si intr-o seara la visat adormise cu lumina aprinsa,... tatal acestuia ii zise ca e intuneric acolo la el...laurentiu(prietenul lu varmea)sa trezit speriat imediat sau stins luminile era si seara si ca sa fie si mai rau din buucatarie sau auzt vase care se spargeau iar baiatul era foarte speriat era si singur... apoi a zis tatal nostru si sau aprins luminile cand s-a dus la bucatariea oate vasele erau sparte...eu dintotdeauna cred in fantome deoarece ele bantuie in primele 40 de zile peste tot pe unde a fost dar mai ales locul unde a murit...eu am inceput sa ma mai obisnuiesc stiti filmul the grudge? seara cand ma duceal la baie aprindeam toate luminile si nu ma uitam in oglinda imi era frica si sa ma mai invelesclaughing fantomele nu ne fac rau decat daca le permitem

| funnymantm a răspuns:

Da am trait dar roaga-te sa nu fie nimeni care sa "dezvolte". Vai ce cearta o sa iasa laughing
Deci eu... no comment. tongue

| kitty_8919 a răspuns:

Nu am trait dar sincera sa fiu nu imi doersc sa traiesc.

| Randy Orton a răspuns:

Am trait si eu un fenomen paranormal!Aveam 5 ani.Intr-o noapte cand mama intindea rufele pe balconul blocului m-am uitat pe geam si timp de o secunda am vazut o nava rotunda cu diferite culori [roz,rosu si verde(doar pe astea mi le amintesc)]care a trecut in mare vizeta la 2 metri deasupra apartamentului meu!I-am spus mamei dar ea a crezut ca mi s-a parut dar eu sunt sigur ca nu a fost asa!Nu am nici un interes sa va mint asa ca va rog sa ma credeti macar voi!

| eek a răspuns:

Da. mi a aparut asa ca prin minune o gaurica in soseata.doamne ce m am mai panicat.nail biting

| Delisha a răspuns:

Nu imi place sa cred in lucruri din astea, insa oricat le-am ignora, parerea mea este ca oricat de mic si nesemnificativ ar fi, ceva, ceva exista.
mi s-a intamplat si mie ceva destul de bizar candva.
initial nu am dat importanta. urmatorul stadiu a fost o oarecare teama, apoi am decis ca ar fi mai bine sa uit si sa tratez cu indiferenta ceea ce s-a intamplat.
oricum nu ar fi crezut nimeni.
asa ca acum a ramas doar o amintire printre celelaltehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am avut si am.nu stiu de ce se teme lumea asta pe TPU.nu e bine sa ai premonitii a ceva rau ce se poate intampla dar asta e in viata nu sunt numai bune.eu am fost si ingrozit cand am simtit intr-o noapte calare pe mine o prezenta pe care o simteam rea si atat de grea ca nu puteam respira. dupa ce m-am adunat un pic si de trei ori tatal nostru am scapat de... ce-o fi fost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am trait si eu un fenomen paranormal! Aveam 5 ani.Intr-o noapte cand mama intindea rufele pe balconul blocului m-am uitat pe geam si timp de o secunda am vazut o nava rotunda cu diferite culori [roz, rosu si verde(doar pe astea mi le amintesc)]care a trecut in mare vizeta la 2 metri deasupra apartamentului meu! I-am spus mamei dar ea a crezut ca mi s-a parut dar eu sunt sigur ca nu a fost asa! Nu am nici un interes sa va mint asa ca va rog sa ma credeti macar voi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am trait s-a intamplat asa eu dormeam in camra mea si dintr-o data sa trantit usa eram prea speriat sa ma ridic si la un momentdat fratele meu sa trezit si mi-a spus ca in vis a vazut un om negru si atunci mi-am dat seama ca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da eram acasa am 13 ani si nu credeam in fantome dar cand amam si tata am plecat la restaurant am vrut si eu sa pronunt blody mary sa vad daca e adevarat ma mir ca mai traiesc sincer am pronuntat de 3 ori si mi-a aparut o fata cu ochi mari si rosii m-am speriat si am fugit din casa si am astaeptat acolo pana sau intors parinti dar faza tere e ca nu am murit va previn nu incercati mai ales la 12. 00 noaptea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred... Dar cred in chestii de genul asta...
Vreau sa zic ca nu cred ca dupa ce murim dispaream de tot de pe fata pamantului...
Cred in continuare ca ceva din noi tot mai ramane dupa ce murim

Sper ca intelegeti ce vreau sa spun happy

| Kandy a răspuns:

N-am trait nimic paranormal... dar cei care aud voci in cap sunt bolnavi psihic (fara misto, am vazut la tv)! Nu-mi doresc sa traiesc asemenea experiente!

| christabell a răspuns:

O prietena de-a fiicei mele era pe mess cu o colega, si fiica mea i-a zis s-o intrebe cum se numeste copila ei abia nascuta, la care eu spun numele cu voce tare.Vine raspunsul:acelasi nume! Nici macar nu e un nume obisnuit...Ne-am amuzat pe asta apoi, pentru ca, ele au zis ca atunci cand ma intorc acasa sa nu mai iau masina--ajunge sa chem maturalaughing

| bettybetty a răspuns:

Eu am avut cateva:
1. bunicu a murit in noaptea de revelion inainte cu cateva ore sa ma nasc. A murit in patul unde dorm eu cu capul unde dorm. De atunci cateodata simpmpt ca cineva ma trage de picio, se aseaza langa minr sau simt pasi ca de pisica in pat PS:am pisica neagra in casa, dar atunci nu doarme cu mine.
2.am citit despre ingeri si de atunci am inceput sa ma incred mai mult in ei. Intro noapte i-am multumit lui Dumnezeu ca a pus un inger sa ma protejeze si dupa aia i-am multumit si ingerului meu ca mereu e langa mine si ma protejeaza. De atunci de fiecare data inainte sa mi se intample ceva rau simt ca imi ingheata coloana si imi trece un fior rece in tot corpul, atunci stiu ca trebuie sa am grija, mai am avut acel fior cand cei mai buni prieteni ai mei sau certat, atunci am stiut ca trebuia sai impac, si spre minune ei care nu se sufera au ajuns sa se inteleaga cat de cat. Fiorul ala cred ca e de la ingerul meu care ma previne de ceva sau imi spune sa fac ceva.PS: aceste lucruri sunt reale, nu leaminventat.

| optimista_5827 a răspuns:

Chiar mai multe. dar ma impun si le sperii eu pe ele laughing
si nu ma sperii si nici nu ma influenteaza filmele horor sau ideea de fantome. daca va interesati putin si daca nu il luati pe nu in brate, o sa aveti o surprizawinking
multe sunt si nu se vad. important e ca noi suntem vii si le putem alunga. orice moneda are si revers... bun-rau, noapte-zi, lumina-intuneric, da-nu...asa cum exista Dumnezeu exista si impielitatul, pe care nu trebuie sa-l tratezi cu frica, ci sa-i arati usa devil
dau un exemplu: eram singura in garsoniera, mutati de doua zile. imi cade marginea de la un spot (cu greu am reusit sa-l pun la loc)...la o zi dupa, imi cade si butonul de la un intrerupator sad reactia mea, nu de alta dar nu avea nici o explicatie: Care-i problema? nu-ti convine ca ne-am mutat noi aici? foarte bine...iesi afara sau obisnuieste-te pentru ca noi nu plecam nicaieri rolling on the floor
si de atunci nu s-a mai intamplat nimic cu spotul sau butonul... aaa daaaa... mi-a explodat geamul de la masina de spalat la 05:55 dimineata (tot singura acasa:-s), fara ca usa sa fie inchisa sa zici ca a facut vid...si nenea de la artic mi-a zis ca sunt singurul caz de genul asta si ca nu are nici o explicatie...masina o foloseam de un an jumatate, deci nu era noua.
cine nu crede e treaba lui, dar asta nu inseamna ca e ferit de tot si de toate daca isi pune mainile la ochi si vata in urechi. va pup kiss

| ToxiKat a răspuns:

Nu exista asa ceva...toate fenomenele astea care multora li se par "paranormale" sun doar creatii ale imaginatiei noastre...cand ne este foarte frica de ceva sau cand auzim o poveste mai creepy sau cand urmarim un film de groaza...in fine...ati prins ideea...ni se pare ca un lucru care este foarte normal sa se intample este de fapt ceva paranormal... mie personal imi plac toate chestiile astea legate de paranormal, fantome si banuiesc ca intr-adevar e posibil sa mai fie si fantome dar nu de genul acelora care sunt vizibile...gen " o prezenta alba din cap pana in picioare ca un fel de ceata ale carei picioare nu ating pamantul"...Va dau un sfat: Urmariti seria "Boogeyman". mai vorbim dupa...

| oprisanioan a răspuns (pentru ToxiKat):

Și dacă îmi creez o imaginație sa văd pe una în p...a goala, oare de ce nu se întâmplă? habar nu ai pe ce lume trăiești amice! eu am trăit cazuri în care a fost și un amic de al meu! mintea nu joaca feste, ci chiar se întâmplă!

| whiteshadow a răspuns:

Da, am trait si pentru cei ce nu credeti, nu cercetati! Sunt o persoana care are si viziuni:vise.Prin asta intotdeauna am stiut cand o sa se intample ceva, nu dezvalui nimic nimanui pentru ca lumea este capabila sa te numeasca nebuna! Familiei mele mereu le-am dat de veste atunci cand Moartea urma sa ne viziteze.La inceput nu credeau, dar dupa cateva ori dupa care i-am anuntat si mereu s-a implinit au inceput sa dea crezare.Cred ca este oarecum o povara sa stii tu primul ca se va intampla ceva unui semen drag tie! Legat de fenomenele paranormale, eu cred in ele si precum v-am spus cei ce nu credeti mai bine sa nu treceti prin nimic neplacut.

| whiteshadow a răspuns:

Da, am trait! De ce vrei sa stii? Ti-e frica de ceva anume sau ai trait o experienta pe care ti-e teama sa o impartasesti de frica sa nu creada lumea ca esti neuna? Paranormalul exista si dincoo de usa aceea exista multe alt lucruri care de multe ori pot inspaimanta.

| sym3 a răspuns:

Pai...de exemplu ce gandesc eu in mintea mea o zis altii in acelasi moment in care eu ma gandesc laughing

| andreeaaa123 a răspuns:

Pai sa zicem... Veneam din excursie cu autocarul si eu cu colegii vorbeam despre fantome gen povestea cu bloody mary si din astea. Asa si de fiecare data cand vorbeam despre chestii de genu cu fantome treceam pe langa un cimitir deci DE FIECARE DATA :o habar nu am ce inseamna asta laughing dar ne am speriat