| LIvIU_4099 a întrebat:

Crdeti in fantome si in fenomene paranormale?

16 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nu

| Daiana_1737 a răspuns:

Nu cred. Dar sa-ti zic ceva.am o cunostinta care pretinde ca are fantome in casa si imi zice ca : "undele sunt de treaba altele nu" am ramas socata si o intreb cum isi da seama si imi zice: " dupa respiratia lor"
" WTF? Esti nebunaa femeie? " bine ca m-am abtinut nu i-am zis nimiclaughing) dar. LOL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar putea fi spiritele oamenilor morti care au murit prin violenta sau sinucidere. (Apoi ceea in ce cred, Dumnezeu. Dar asta nu tine de paranormal. Tine de religie.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,deoarece nu cred in viata dupa moarte si chestii din astea,nici in rai, nici in iad, nici in religie.

| LineGuide a răspuns:

Da putem spune intr-un fel ca ar exista...Dar sunt doar sminteli ale diavolului! Astfel de inchipuiri incearca sa ne faca diavolul(pentru ca intr-o zii vei zice: nu merg la biserica de pe deal deoarece imi este frica in cimitir, sau nu ma duc la inchinaciune in sufragerie fiindca imi e frica...).
Sunt inchipuiri! Dar daca totusi iti este frica pune-ti pe telefonul tau o melodie bisericeasca(gen Sfinte D=zeule de corul BYZANTYON)si cand iti vine teama iti pui cantarea.
Doamne ajuta!

| LineGuide a răspuns:

Am ramas uimit:am postt primul comentariul si am crezut ca va fi batjocorit. Observ ca m-am inselat:exista si Ortodocsi pe lumea asta.

| dragutzyka29 a răspuns:

Eu sincera sa fiu nu cred in asa ceva
tu ce parere ai?

| virusxxx112 a răspuns:

Oricand potis a crezi in asa ceva dar nu paranormale fantome da de exemplu ingerii sfintii si Dumnezeu sunt fantome Diavolul de asemenea dar niciodata nu trebuie sa iti fie frica de ele in special diavolul asta inseamna necredinta in Dumnezeu.

| Edward_2553 a răspuns:

CrazyStyle.Total wrong.deci fantomele si fenomenele paranormale sunt 2 chestii total diferite,fantomele sunt de fapt diavolul si supusii lui,fenomene paranormale pot veni si de la Dumnezeu,eu am patit ceva de genu, nu ma intereseaza daca ma credeti sau nu dar eu cred doar ca diavolul a incercat sa ma puna la incercare, credinta in Dumnezeu.este infiorator sa treci prin asa ceva, crede-ma.

| LineGuide a răspuns (pentru Edward_2553):

Deci crezi ca ce am spus e bine? Confirama si explica!

| Steffix a răspuns:

Ba sa fiu sincera nu cred dar bunicii mei mi-au spus ca li s-a intimplat ceva cu aceste chestii si de atunci au devenit foarte credinciosihappy

| mamilui a răspuns:

Nu cred ca existawinking deoarece cum nu exista extraterestii nu esista nici astea. sau daca sunt sanse de 1 la 1 000 000 sa existe fantome

fundita?

| Mihaelutza23 a răspuns:

Da pentru ca asta mi se intampla!

| casandra_5926 a răspuns:

Pai, " fantomele " sunt spirite prinse intre "cer" si pamant, si daca iei sa citesti Biblia si carti religioase o sa vezi ca asta nu se poate tongue eu nu cred, si daca chiar exista " oameni care cred ca sunt bantuiti ", "fantomele " sunt simple "miraje" provocate de satana. deci raspunsul meu este nu.bineintles,universul ne ascunde puteri inimaginabile pentru un simplu om asemeni mie big grin.dar totusi raman la : "Nu " laughing

| Katalinkicc a răspuns:

Sincer nu cred, dar tu crezi?