| nestiy a întrebat:

Auziti,am si eu o intrebare. Am un Hamster Pitic Asiaticsi incepe sa isi faca intr-un colt un mic cuib. Aduna mancare si rumegusul pe care sta il baga in gura si construieste cuibul. Nu stiu de ce! Si parca cate odata se apasa singur pe burta. Credeti ca vrea sa nasca? Funda raspunsului convingator. happy

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Este un comportament absolut normal. Ar fi naspa daca nu si-ar face cuib. In special acum in perioada de hibernare isi aduna mancare si rumegus ca sa aiba multa caldura si mancare aproape. Va dormi mare parte din timp, nu se va mai da in rotita asa de mult si se va ingrasa.
La faza cu apasatul pe burta cred ca nu ai descris bine in cuvinte ceea ce vezi. Hamsterii se mai curata pe burtica. Probabil asta e ceea ce vezi. O hamsterita gestanta se face foarte mare. Daca ar fi gestanta in niciun caz nu ai fi nedumerita. Ti-ar da seama imediat. Pur si simplu li se tripleaza burtica. Am vazut o data unul la magazin de am ramas socata laughing Un munte de hamster era! laughing

| nestiy explică (pentru Kriss96):

Apropo sunt bait.
Si da la faza cu apasatul dormea. Si cred ca visa. Ms ai fundita. happy

1 răspuns: