| Lightning1997 a întrebat:

Aveti incredere sa va cazati pisica la domiciliul cuiva care a postat un anunt? Daca nu va da nici o dovada cum ar da un hotel pentru pisici? Ii cereti Copie CI sau cum procedati?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.

| mgtow a răspuns:

Hotel de pisici cred ca e in japonia, la noi e lagar de concentrare pentru sufletele pierdute

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ar fi sa ai la mana un act ca ai dat in custodie o pisica de la pana la si care arata conform pozei atasate sau trimisa pe e-mail.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu
o las la un hotel de matze

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încredere am, doar dacă cunosc persoana, nu dacă o dau in grija cuiva, in urma unui anunț online. sad
Care, pe lângă taxa stabilită, te poate taxa și suplimentar. Va invoca că pisica i-a făcut distrugeri in casă (desi, nu-i exclus să te mintă), doar ca să mai obțină niște bani.

Dacă ții neapărat, poți face un proces-verbal, in care consemnezi totul (nume, adresa, seria si nr actului ei de identitate, motivul plecarii tale, perioada etc) și va fi semnat de ambele părți, in care isi asumă răspunderea că va avea grijă de ea, cât timp tu lipsesti contra sumei de X lei.
PS. Poți să-i lași tu hrană, un sac cu bobițe, conserve și hrana umedă.
Vecinii mei când pleacă la job, își lasă catelusul mic in casă și il supraveghează video, prin telefon.

Citeste si cateva informatii aici:
https://ro.alcornpets.com/1434-.html

| Brizbriz a răspuns:

Daca iubesc pisica, merg la un centru unde stiu SIGUR ca o sa aiba grija de ea, cu sediu samd

| Eireann a răspuns:

Daca e vorba de cateva zile (maxim o saptamana) e mai ok sa o lasi acasa si sa gasesti pe cineva care sa vina o data pe zi sa ii dea de mancare, schimbe apa, curete litiera. O prietena sau o vecina (in schimbul unei sume de bani poate). Daca e mai mult de o saptamana atunci mai bine merge la un hotel - intreaba veterinarul, uneori chiar cabinetele lor ofera servicii de cazare sau macar stiu pe cineva se ocupa.

| Trixt3r a răspuns:

Risti sa o pierzi daca o lasi aiurea. Cel mai sigur este un hotel de animale, sau daca cel care a postat anuntul are un numar decent de recenzii pozitive.

| Dudi78Duthy a răspuns:

Da, ii pisica nu masina