| galma a întrebat:

Bichon Maltez sau Shih-tzu?

1-Care e mai mic la dimensiuni?
2-Care are mai putine boli?
3-Care latra cel mai putin?
4-Care naparleste cel mai putin?
5-Care latra cel mai putin?

FUNDAAAAAA!

2 răspunsuri:
| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
As merge mai degraba pe un Bichon Maltez, dar amandoi latra. deci nu ca unul mai putin si altul mai mult, la boli este exact la fel ca si latratul, nu se stie de unde pot lua amandoi.
Inaltimea
Bichon Maltez - 25 cm
Shih tzu- 27 cm
Daca ai nevoie de mai multe informatii te poti interesa de pe site-uri despre animale.
Succes!

| Andreea99009 a răspuns:

Buna! Eu te sfatuiesc sa iti iei bichon maltez.

E mult mai mic,este usor de intretinut, este afectuos cu stapanul. In cazul cu latratul nu latra, decat daca i e foame, ii e dor de tine si chestii din astea. Nu are par, are blana si nu naparleste decat foarte putin daca il perii marac o data la 2-3 zile. Aceasta rasa e foarte sensibila si are oasele foarte fragile, asa ca sa nu-l lovesti. Poate face boli de urechi sau de ochi, daca nu e ingrijit cum trebuie.

E foarte inteligent si poate fi dresat chiar si de tine.

Te sfatuiesc sa-ti iei bichon maltezwinking