| Andre a întrebat:

Bichon malteze naparleste mult?

Răspuns Câştigător
| Arianna$ a răspuns:

Nu lasa decat de 2 ori pe an(vara si toamna)si si atunci foarte putin.Eu am bichon maltez si nu am probleme cu asta.In schimb trebuie periat saptamanal pentru a prevenii incalcirea. Fundita?puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| hippiemuslim a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Maltese_%28dog%29#Care
Ma indoiesc, insa la ce conditii au nevoie, asta e ultima problema de care trebuie sa-ti faci griji.

| Nik a răspuns:

Aproape deloc

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Da. Orice caine naparleste mai ales vara cand isi schimba parul.Singurul caine care nu ii cade parul e canisul dar in schimb ii creste foarte repede. TE sfatuiesc sa iti iei caine daca stai la casa nu la bloc ca lasa fff mult par.Am avut si eu caine a trebuit sa-l dau de la ata parbig grin

| Mihaitsa22 a răspuns:

Mnu, doar de vreo 2 ori pe an...nu ai stress cu eloh go on