| yeti_6295 a întrebat:

Bigfoot sau yeti? Vreau sa aud parerea la toti membri TPU care imi vad intrebarea!

Răspuns Câştigător
| ChRoM a răspuns:

YETI

Yeti mai este numit „Omul zăpezilor".

Conform descrierilor celor care pretind că l-au văzut, are mărimea unui om (1, 50-1, 80m), iar corpul său este acoperit cu păr de culoarea ruginie, uneori chiar gri. Capul este de formă conică, cu bărbia proeminentă și gura lipsită de buze. Picioarele sale sunt scurte dar late, iar cel de-al doilea deget este mai lung decât degetul mare, ceea ce face urmele sale să fie foarte ușor diferențiate de cele omenești.

Zonele în care făptura este semnalată au o densitate a populației foarte mică, așa că întâlnirile cu Yeti sunt rare

Bigfoot

Bigfoot este descris în rapoarte ca o creatură păroasă ca o mare maimuţă, variind între 60-10 picioare (2-3 m) inaltime, greutate de peste 500 pounds (230 kg), şi acoperit cu par brun-roscat. Martorii l-au descris ca avand ochi mari, o frunte destul de pronuntata. Bigfoot are un miros puternic, neplacut de către cei care pretind că l-au întâlnit, urme enorme, piciorul lui avand 24 de inchi (60 cm) lungime şi 8 inch (20 cm) latime. În timp ce majoritatea maimutelor au 5 degete s-a constatat ca Bigfoot are intre 2 si 6 degete la picior. Unii cercetatori au afirmat, de asemenea că Bigfoot este omnivor şi în principal nocturn.

4 răspunsuri:
| 54ndy a răspuns:

Yeti, da cred că cu dispărut amândoi de mult de nu mai pe vorbeşte nimic de ei.

| Sofffie a răspuns:

Yeti laughing

| Albinuțăă a răspuns:

Yety.laughing
ma amuza.

| ioanaCUTU a răspuns:

Yeti