| Salamandre a întrebat:

Acasă am o salamandră. Am cumpărat-o de la un pet shop. Oricum, i-am cumpărat și niște mâncare, dar... se consumă repede. Mă întrebam dacă e OK să îi dau salam la salamandra. Nu ma refer la piesele lui Salam, ma refer la salam (mâncare).

4 răspunsuri:
| armiaso a răspuns:

Sa inteleg ca esti zgarcit in a-i cumpara mancare si vrei sa faci economie prin faptul ca ii dai salam?
daca nu poti sa ai grija de ea si nu esti responsabil returneaza animalul la petshop.
nu poti sa-i dai salam si pentru oameni e nociv, nu stiu ce salamandra ai dar iti las un link
http://iubimreptilele.ro/cu-ce-hranim-salamandrele/

| Felys a răspuns:

Daca nu iti permiti hrana ei pe termen lung mai bine da-i drumul in libertate, se descurca ea cumva

| armiaso a răspuns (pentru Felys):

Nu e voie sa dai drumul animalelor care nu sunt indigene, nu e voie nici celor indigene, oamenii iresponsabili si needucati o fac, de aceea avem cainii strazii si multe pisici tomberoneze

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îi cumperi mâncare pentru ea, nu îi da din mâncarea ta.