| anonim_4396 a întrebat:

happy

Acum o saptamana mi'am cumparat 2 hamsteri big grin [ o femela si un mascul ]. In fiecare zi ii iau in brate si ma joc cu ei.dar azi cand am vrut sa'i iau in mana, au vrut sa ma "muste" si au scos un sunte ciudat :-s .
Poate sa'mi zica cineva din ce cauza nu ma mai lasa sa pun mana pe ei ? puppy dog eyes
[se poate din cauza ca femela e gestanta ? ] thinking

Fundaaa! happy

Răspuns Câştigător
| Sҝϊττlεs a răspuns:

Bună.
Am și eu un hamster [mascul] de ceva vreme și probabil ai tăi s-au speriat.Hamsteri mușcă doar dacă se simt amenințați, dacă le este frică.Poate ai făcut mișcări prea bruște și s-au speriat.Dacă ei nu v-or să te mai lase să pui mâna pe ei de acum în colo încearcă să le recâștigi încredere. Poate dura mult,dar nu renunța. Încearcă să le dai puține fructe sau mâncare de hamsteri din palma ta, iar aceștia se vor apropia de tine și vor mânca din palma ta. Nu este sigur că vor mânca din palma ta din prima, dar încearcă happy
Paaa Fundă? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| maria1998 a răspuns:

Stay linistita ca asa fac toti hamsterii. Te-a muscat deoarece s-au speriat... poate ai facut miscari bruste sau ai dat peste cusca lor si de aia te-au muscat Fundaa?love struck

| seby4music a răspuns:

Poate se pregateau sa faca sex si i-ai deranjat, poate erau nervosi big grin

| adelutza2000 a răspuns:

Poate pentru ca era ziua si hamsterii sunt somnorosi si dorm ziua. Si pe mine ma musca ziua.

| MonicaPis a răspuns:

Si pe mine m-a muscat unul cand ma ucam cu el la piata si se poate daca ai luat femela ori masculul sa o fi lovito ori sa fie speriati sau doar obositi succes in continuare si sa-ti traiasca:*