| Bianca125 a întrebat:

Buna!
Acum vreo 4 zile mi-am luat un peștișor Betta și este a patra zi de când îl am, a treia i-am schimbat apa și când i-am dat mâncare din nou sora mea a vărsat vreo 10-15 granule și după aceea am observat. Nu știu ce sa fac sau dacă va muri din cauza aceasta

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu va murii, ca pestii maninca doar cit au ei nevoie. Stai linistita.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ai observat?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Ca i-a dat prea multa mincare sora ei.

| Bianca125 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok multumesc sper sa fie asa?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum nu îi mai pui mincare daca are, deoarece supraalimentarea pestilor de acvariu nu este bună, pestele putînd deveni obez, daca ai mai multi pesti in acvariu, atunci le poti pune de doua ori pe zi mincare, de azi inainte pune le numai tu mincare, nu mai lasa pe altcineva care nu stie sa le dea mincare, ce varsta ai? Multumesc.