| anonim_4396 a întrebat:

Eu am niste Triopsi de vreo 8 zile de cand am pus oualea in acvariu. Un ou s-a nascut seara in a patra zi la 21:35 tinand cont ca le-am pus in prima zi la 8:30.In a 5-a zi s-au mai nascut niste pui si puiul de ieri( Xavy) s-a facut un picut mai mare.In ziua aia am luat din detritus si le-am dat niste granule intregi de mancare. A doua zi nu aveam voie sa le dau nimic si in a treia zi le-am dat granule sfaramitate ca am vazut ca pe cele intregi nu le manaca.Intrebarea mea este: De ce nu mananca? Eu le dau de mancare si nu vad ca dispare din acea mancare, chiar nu-mi dau seama... Cei care aveti sau ati avut Triops spuneti-mi si mie daca ei de fapt manaca sau nu.Deocamdata sunt cat o frimitura de paini si sunt albi.
>Multumesc--

2 răspunsuri:
| papusikatha a răspuns:

Mananca foarte putin, nu te ingrijora, nu ai cum sa vezi, mananca cat o furnica.

| aatrox a răspuns:

E adevarat ce spune papusikatha