| emanuel778 a întrebat:

Buna,am 15 ani si as vrea sa fac bani vanzand pe okazii,mercador,tocmai(stiu ca nu ma imbogatesc peste noapte,nu m-am nascut ieri,asta in caz ca cineva vrea sa se ia de mine), si mi-ati putea spune ce fel de obiecte se cand repede si se pot face destul de usor acasa sau se pot procura usor?(ps:stiu ca trebuie sa ai minim 18 ani ca sa vinziwinking )

3 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Nu trebuie sa ai minim 18 ani, dar nu vei castiga nici un leu... pentru timpul care il pierzi + transportul (in caz ca produsul nu este in orasul tau). Rezulta esec. tongue

| smartlollipop a răspuns:

Eu zic sa iti vinzi lucrurile mai vechi, adica nu folosite, dar care sunt bune inca dar tu nu le mai folosesti. Nu as cumpara de la cineva ca sa vand pe net.

| Andrei22m a răspuns:

Cred ca cel mai bine faci un mic research inainte sa incepi. Sa te uiti cam ce ar putea sa se vanda si ar fi usor de facut. Daca ai dexteritate ma gandesc ca poti sa incerci sa fii creativ la orice pe okazii si sa iti creezi un cont care in timp sa creasca. Inainte de toate, cerceteaza piata happy si cred ca asa o sa ai si raspunsul