| Dydynutza18 a întrebat:

Am 2 zebre australiene. Le am de 6 luni si pana acum nu am avut probleme cu ele. Insa de la un timp masculul ii smulge penele si o agreseaza pe cealalta. Nu inteleg de ce... Face asta doar atunci cand ea trebuie sa depuna oua. Mereu in acelasi interval de timp o bate, o ciuguleste. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

1 răspuns:
| MilkyWAY3027 a răspuns:

Citeste aici http://www.animalutze.com/articole/zebra-australiana.php scrie si de smulgerea penelor.Cam toate zebrutele fac asa.