| anonim_4396 a întrebat:

Am doi papagali agapornis ( mascul roseicollis si femela fischer) si i-am vazut cand se imperecheau, nu stiu daca e o imperechere reusita dar as vrea sa ma pregatesc totusi pentru cazul in care o sa aiba puiuti. Vreau sa stiu avand in vedere ca s-au imperecheat acum doua zile, peste cat timp o sa faca ouale si peste cat timp o sa iasa puii din oua. De asemenea si cateva sfaturi. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| CrazyKiddd a răspuns:

Banuiesc ca au cuib, nu? Femela va depune ouale dupa 4-10 zile de la imperechere, urmand ca puii sa iasa dupa 20-25 zile! Bafta!