| Dragosh15 a întrebat:

Am o femela de papagal agapornis roseicollis are 2 ani si i-am cumparat un mascul dar el nu are decat 5 luni si il bate! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

E normal, pana acum a fost obisnuita singura!
Cumperi alta cusca si ii bagi impreuna asa din cand in cand sub supraveghere, pana se vor obisnui impreuna!

| Dragosh15 explică (pentru IloveME):

Faza e ca i-am separat dar si printre gratiile de la colivie ar vrea sa-l bata ceea ce e ceva nou la ea pentru ca ea este foarte prietenoasa!

| IloveME a răspuns (pentru Dragosh15):

E geloasa, vede ca ii fura timpul petrecut cu tine, vede ca te porti cu el la fel ca si cu ea!
Si animalele au suflet si inteleg cat de cat ceea ce se intampla in jurul lor!
Si eu am un caine si cand imi sarut iubitul se pune gelos, se pune in fata lui ca sa nu-l sarut sau ma trage cu labuta!
Gandeste-te la ceva care sa-i ajute!

| Dragosh15 explică (pentru IloveME):

Iti multumesc mult!

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Astepti sa creasca, eventual in alta cusca.

| cristina10cris a răspuns:

Poi normal ca il bate pentru ca e nou in cusca si ii ia din spatiu parerea mea este ca sa ii separi pentru un moment ca sa se mai cunoasca.

| Dragosh15 explică (pentru cristina10cris):

Faza e ca i-am separat dar si printre gratiile de la colivie ar vrea sa-l bata ceea ce e ceva nou la ea pentru ca ea este foarte prietenoasa!

| McClod a răspuns:

Separai pentru un moment! happy