| Ilie_Bianca_1990 a întrebat:

Am doi perusi. Femela a depus 4 oua, problema este ca nu stiu exact cand. Am o aproximatie de vreo 17 zile. Cum pot verifica daca ouale sunt fertile sau daca puii trebuie sa iasa? Am incercat sa vad cu lanterna cu scrie pe internet, insa ouale sunt murdare si vad doar ceva galben in interior, nu pot distige ce este acolo. Un sfat?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa
https://youtu.be/KLAmhLXywOI?t=51
la o sursa de lumica puternica intr-un loc intunecat.
Cum se verifica si cele de gaina.
Dar nu le mai muta de colo colo.
Ti-am dat la nimfa ca ala e cel mai clar, da e acelasi procedeu si pentru cele de perus.
Trebuie sa se vada venele alea prin el, cand il pui la lumina, si sa fii intr-un loc intunecat